Hlavní navigace

Steve Jobs už je zpět v Apple

24. 6. 2009

Sdílet

Steve Jobs už je zpět v Apple

 

Podle zpravodajské agentury Reuters už Steve Jobs opět dochází do Apple pracovat. V komplexu společnosti byl několika svědky dokonce spatřen. Ostatně už před několika dny po své úspěšné zdravotní rekonvalescenci potvrdil, že se vrátí přinejmenším na půl úvazku.

Do budoucna se s ním pravděpodobně opět počítá na funkci nejvyšší - Steve Jobs je totiž pro Apple nesmírně důležitý, a když z firmy před několika měsíci odcházel kvůli vážným zdravotním problémům (prý absolvoval transplantaci jater), spekulovalo se, zda to společnost přežije bez újmy. Odchod Steva Jobse měl dokonce výrazný negativní vliv na hodnotu akcií Apple.

Společnost si bez Jobse sice stále vedla poměrně dobře, respektive stejně jako za něj, na druhou stranu je pravdou, že nemusela být bez svého duchovního otce příliš dlouho - jen několik měsíců. Problémy, pokud nějaké byly, se tak stejně nestačily projevit.

Síla Steva Jobse je totiž zejména ve vizích, jimiž určoval směřování firmy. Projekty jako iPod, iPhone či iTunes dobyl svět. Apple by z těchto plodů dokázal těžit jistě dlouho, nicméně akcionáři si určitě oddechli, že se Jobs postupně vrací. Je to pro ně zárukou, že i do budoucna bude mít Apple co nabídnout.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).