Hlavní navigace

Starý PC můžete oživit Pixel OS z Raspberry Pi

Sdílet

Pavel Kreuziger 22. 12. 2016

Raspbian má zároveň nové jméno, Pixel, což je zkratka Pi Improved Xwindows Environment, Lightweight. Platforma postavená na Linuxu je nyní připravena do akce ve velkém stylu.

Zakladatel Raspberry Pi Ebon Upton ve svém nedávném blogovém příspěvku oznámil, že Pixel představuje jejich nejlepší odhad toho, co uživatelé hledají v desktopovém prostředí. Jednoduše řečeno má jít o GNU / Linux, což nakonec vedlo k jediné otázce – jestliže se lidem tolik líbí Pixel, proč po nich chtít, aby pro jeho spouštění museli kupovat hardware Raspberry Pi.

Jistě, stále existuje celá armáda starších počítačů a Maců, která je schopná rozjet Debian, což podnítilo tvorbu verze Pixelu pro platformy x86. Pokud má váš stroj minimálně 512 MB RAM, měl by být schopen rozjet Pixel. A to nejlepší na tom je, že celý systém je zadarmo.

Stačí si jen stáhnout image a ten buď nahrát na USB flash disk nebo jej vypálit na DVD. Podle Uptona najdou uživatelé v systému všechny aplikace, na které jsou zvyklí, kromě Minecraftu a Wolfram Mathematica, neboť tvůrce má licenci na jejich použití pouze na hardwaru Raspberry Pi.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?