Hlavní navigace

Společnost Western Digital představuje výkonný disk VelociRaptor

Sdílet

Pavel Kreuziger 26. 4. 2012

Pevný disk VelociRaptor s kapacitou 1 TB je tak určen především pro náročnější uživatele. Vysoká kapacita v kombinaci s rychlostí z něj totiž činí produktovou špičku. Pro ty, kteří by ocenili i nižší kapacity, je k dispozici také VelociRaptor, na nějž se vleze 500, respektive 250 GB dat.

Nové disky využívají mechaniku podnikové třídy, a proto jsou vhodné i pro úkoly náročné na výkon v nepřetržitém chodu. Jsou tak určeny především pro profesionály, kteří kladou nároky na zápis velkých a dynamických souborů dat v oblastech jako je střih videa nebo vytváření a správa dalšího digitálního obsahu. Úložiště využívají paměti typu NAND pro zlepšení výkonu.

Pevný disk VelociRaptor je dodáván v rámečku IcePack, který usnadňuje montáž do standardních 3,5palcových systémových slotů a navíc (jak je možná patrné z názvu) disponuje vestavěným chlazením.

Na pevné disky VelociRaptor je poskytována pětiletá záruka. 1 TB verzi disku zakoupíte za doporučenou koncovou cenu 279,- eur, model s kapacitou 500 GB pak za 169,- eur a nakonec 250 GB model za 129,- eur.

Našli jste v článku chybu?