Hlavní navigace

Společnost HTC v Praze představila vlajkovou řadu telefonů One

Sdílet

Pavel Kreuziger 30. 3. 2012

Celá řada, skládající se z modelů HTC One X, HTC One S a HTC One V, běží na nejnovějším operačním systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich s uživatelským rozhraním HTC Sense 4. Toto rozhraní obsahuje i ImageSense, což je sada technologií pro lepší práci s fotografiemi. S tím souvisí i fotografická výbava HTC ImageChip.

Fotoaparát je důležitou součástí všech tří modelů nové řady. Zvládá mimo jiné rychlé pořizování momentek, fotit můžete již za 0,7 vteřiny. Zařízení disponuje také čočkou se světelností f/2.0, která je použitá v modelech HTC One X a S a vyznačuje se lépe osvětlenými snímky. Funkce VideoPic zase přináší uživateli možnost ve stejnou chvíli natáčet video i fotit.


V oblasti audia jsou telefony vybaveny technologií Beats Audio, která významně vylepšuje zvukový zážitek. Součástí balení jsou i speciální inovovaná sluchátka Beats. Nechybí ani HTC Sync Manager, technologie, která dokáže synchronizovat hudební sbírku nebo iTunes s počítačem, a to i bezdrátově.

Vlajkovou lodí řady je model HTC One X, který běží na čtyřjádrovém procesoru o frekvenci 1,5 GHz, jenž je integrován v čipové sadě Nvidia Tegra 3. Model X disponuje displejem o úhlopříčce 4,7 palce s HD rozlišením (1 280 x 720).

Dalším modelem je kompaktnější HTC One S, jehož displej má úhlopříčku 4,3 palce. Součástí jeho výbavy je dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 o frekvenci 1,5 GHz. Tloušťka těla přístroje je pouhých 7,9 mm.

Poslední ze zařízení, HTC One V, je vyrobeno z jednoho kusu hliníku - jeho designéři hledali inspiraci u dnes již legendárního modelu HTC Legend.

HTC One X bude v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 15 499,- Kč od prvního týdne dubna, model One V se začne prodávat ve stejnou dobu za 7 999,- Kč. Prodej modelu HTC One S bude zahájen pravděpodobně v červenci letošního roku za 13 499,- Kč.

Našli jste v článku chybu?