Hlavní navigace

Společnost HP spouští „vzdělávací“ program Zábava domů

Sdílet

Jan Bednařík 22. 9. 2011

Do projektu se může zapojit každý, kdo se zaregistruje na internetové stránce www.zabavadomu.cz. Právě zde uživatelé najdou předem připravené dokumenty, které mohou přímo odtud odeslat k tisku nebo si nastavit pravidelné zasílání úkolů od pondělí do neděle. Mezi materiály určenými pro děti jsou například omalovánky s nejrůznější tématikou, odborné úkoly pro předškoláky a školáky a řada dalších.

Tiskárna s HP ePrint má přímé propojení na další zábavné aplikace spustitelné přímo z displeje tiskárny – vystřihovánky, omalovánky s hvězdami oblíbených animovaných filmů od společnosti DreamWorks (Shrek, Kung Fu Panda), puzzle, rodinný domácí kalendář, sudoku aj. Vytištěné dokumenty si malý předškolák či školák vyzvedne přímo z tiskárny. Službu využijí také zaměstnaní rodiče, kteří mohou touto cestou svým dětem zasílat vybrané úkoly, i když se zrovna nacházejí mimo domov.

zabavadomu

„Dnešní doba klade nároky na znalost práce s technickými zařízeními, avšak čas strávený u televize nebo na internetu není účelně vynaložený. Pasivní sledování televize nebo akční zábava na počítači děti nijak nerozvíjí. Projekt „Zábava domů“ přináší spojení zábavy s poučením. Předškoláci získají pocit důležitosti, že dostávají domácí úkoly stejně jako školáci ve škole. Jen jim je nezadává paní učitelka, ale jejich tiskárna,“ komentuje projekt dětská psycholožka a autorka řady knih pro děti, Mgr. Zuzana Pospíšilová.

„Předškoláci potřebují procvičovat zejména jemnou motoriku, aby byli dobře připravení na psaní ve škole, ale nejen to. Úkoly, které se v projektu „Zábava domů“ nabízejí, nejsou zaměřeny čistě jen na rozvoj jemné motoriky, ale učí také základní početní představě, schopnosti třídit předměty do kategorií, hledat a vytvářet logické souvislosti. Všechny tyto schopnosti jsou základním předpokladem k úspěšnému zvládání školních nároků. Téměř nezbytné je však také to, aby rodiče byli dětem při řešení úkolů k dispozici, byli jim oporou i dobrými rádci. Společně strávený čas nad těmito zábavnými úkoly pak může být nejen příjemným zpestřením všedních dní, ale může také posílit pozitivní citovou vazbu mezi rodičem a dítětem,“ dodává Pospíšilová.

Jana Kučerová, marketingová manažerka divize tiskáren HP, pak doplňuje, že hlavním cílem projektu je přinést zákazníkům společnosti, kteří si zakoupí její tiskárnu, další služby navíc. „Navázali jsme spolupráci s řadou partnerů, kteří se v rámci tohoto projektu podílejí na tvorbě omalovánek a úkolů pro děti v předškolním a školním věku. S partnery, jako je např. Disney, populární dětský bavič Michal Nesvadba či festival Dvořákova Praha, připravujeme na podporu projektu také zábavné soutěže,“ říká.

Své zákazníky bude portál Zábava domů o zajímavých soutěžích, akcích, slevových poukázkách apod. průběžně informovat nejen formou internetových stránek, ale také prostřednictvím svého profilu na Facebooku.

Našli jste v článku chybu?