Hlavní navigace

Společnost Bostar přináší novinky v oblasti značkových chladičů

Sdílet

Pavel Kreuziger 14. 5. 2012

Chladiče NH-L12 od rakouské společnosti Noctua jsou nízkoprofilové a velice tiché „větráky“ určené pro využití v domácích počítačích a HTPC. Novinka se skládá z duálních chladičů (jednoho o průměru 120 mm a dalšího s průměrem 92 mm), přičemž větší horní chladič lze při nepříliš intenzivním používání zcela odstranit, čímž se dosáhne celkově nižší spotřeby energie a velice nízkého profilu zbývajícího menšího chladiče.

Chladiče disponují automatickou kontrolou rychlosti (PWM), přičemž může být maximální rychlost chladičů snížena na 1 200 či 1 300 otáček pro velice tichý a ekonomický provoz. Novinka disponuje systémem SecuFirm2 pro snadné namontování a vysokou kompatibilitu s různými sockety (LGA 2011, LGA1366, LGA1156, LGA1155, LGA775, AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1).

Další novinkou je řada chladičů FX EVO německého výrobce Nanoxia, které jsou nástupci oblíbené řady FX a u nichž je udáván mimořádně tichý a výkonný provoz. Mezi prvky nových ventilátorů patří speciální nanotechnologie pro kluzná ložiska. Ložiska jsou odolná vůči prachu, vodě či písku, jejich životnost je udávána na 150 tisíc hodin. Rámy a lopatky ventilátorů jsou pak vyrobeny z polykarbonátu Makrolon od společnosti Bayer, který se vyznačuje nízkou hmotností, nerozbitností a robustností. Stejně jako rakouský výrobce, i Nanoxia nabízí technologii PWM. Další použitou technologií je inteligentní řízení ventilátoru.

Našli jste v článku chybu?