Hlavní navigace

Spammeři zneužili fotbalové mistrovství EURO 2012 pro šíření nevyžádané pošty

Sdílet

Jan Bednařík 2. 7. 2012

Tým Symantec Security Response zaznamenal v souvislosti s Mistrovstvím evropy ve fotbale 2012 podvodné e-mailové útoky. Nevyžádaná pošta obsahovala PDF soubor UEFA.pdf. Typická podvodná zpráva příjemci sdělovala, že vyhrál v loterii o pohár UEFA EURO 2012. Ve zbylé části zprávy spammeři příjemci detailně vysvětlovali, jak se dostali k jeho e-mailové adrese a jak se mu mezi enormním množstvím účastníků podařilo zvítězit (viz snímek obrazovky).

uefa.pdf
Příjemci byli vyzváni k zaslání vítězného identifikačního čísla, které získají vyplněním online formuláře na falešné stránce UEFA EURO 2012. Ve formuláři musí vyplnit osobní detaily, jako jsou jméno, adresa, věk, povolání a telefonní číslo. Zpráva obsahovala jednu zajímavou pasáž, ve které bylo uvedeno, že e-mailové adresy jsou získány od renomovaných společností, které reprezentují značky z jejich oboru.

uefa euro scam

Tým Norton společnosti Symantec proto varuje před podobnými útoky a podvody. Uživatelé by měli být extrémně obezřetní zejména v souvislosti s Olympijskými hrami v Londýně 2012.

 

Zdroj: TZ Symantec

Našli jste v článku chybu?