Hlavní navigace

Soutěž pro mladé internetové odborníky

Sdílet

Čestmír Žák 20. 1. 2009

 

Vítězové získají hodnotné ceny i finanční odměny na další rozvoj svých projektů. Svůj projekt budou také moci představit na mezinárodním sympoziu Junior Internet, kterého se zúčastní i vítězové z dalších zemí Evropy.

V rámci jubilejního 10. ročníku Junior Internetu byly vyhlášeny celkem 4 soutěže:

JuniorWeb - soutěž webových stránek a internetových projektů

JuniorDesign - soutěž designů a grafických návrhů

JuniorText - soutěž textů na téma „Moje vize Internetu v roce 2020“

JuniorErb - soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou správu

Vyhlášena je také speciální Aukro cena pro webové stránky s významným přínosem pro uživatele Internetu. Její vítěz si odnese částku 20 000 Kč.

Přihlašovat se do soutěží mohou mladí lidé do 18 let na adrese www.juniorinternet.cz. Uzávěrka je 15. února 2009. Ani ti, kteří nezvítězí, si však nemusí zoufat. Všichni účastníci soutěží budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v sobotu 28. března 2009 v Praze. Připraven na ní bude zajímavý program plný přednášek o Internetu, prezentací úspěšných projektů, diskusí se známými internetovými osobnostmi i soutěží. Jelikož konference proběhne letos již podesáté, bude zde i prostor zhodnotit předchozích 9 ročníků a představit, kam až došli někdejší vítězové Junior Internetu a jaké projekty dnes vytvářejí. I ostatní účastníci si pak budou moci odnést zajímavé počítačové ceny z tradiční tomboly. 

Projekt Junior Internet probíhá nejen v České republice, ale i ve Francii, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Praha letos bude hostit také třídenní mezinárodní sympozium ve dnech 27. – 29. 3. 2009, na které se sjedou všichni vítězové z ČR i ostatních zemí. Ti navštíví i českou konferenci Junior Internet, takže všichni účastníci budou mít příležitost seznámit se s mladou evropskou internetovou elitu. 

Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic) za podpory BMI sdružení. Záštitu nad soutěží JuniorErb převzal předseda Senátu Parlamentu ČR, pan Přemysl Sobotka. Generálním partnerem projektu je Adobe Systems, Aukro a Dignity. 

Více informací o projektu Junior Internet najdete na www.juniorinternet.cz.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).