Hlavní navigace

Soud předběžně zakázal vysílat reklamu UPC, která prý poškozuje O2

6. 8. 2009

Sdílet

UPC a Telefónicu O2 čeká soudní spor

 

Společnost Telefónica O2 zažalovala svého konkurenta UPC za jeho reklamu, která prý největšího českého poskytovatele připojení k internetu výrazně poškozuje. Reklama totiž srovnává podobné produkty UPC a O2 v oblasti připojení k internetu. Zatímco UPC nabízí kabelové připojení o rychlosti downloadu 10 Mb/s za 490 Kč na měsíc, Telefónica O2 nabízí 8 Mb/s za 750 Kč měsíčně. Srovnávaný balíček O2 Internet 8 Mb/s však obsahuje navíc i služby O2 Navzájem (zvýhodněné volání mezi 2 dvěma čísly) a O2 TV Start (nabídka jedenácti TV programů). To se ale ve sporné reklamě neuvádí.

"Soud vyhověl naší stížnosti, že srovnání UPC bylo zcela neadekvátní a poškozuje společnost Telefónica O2. O2 ADSL Internet totiž obsahuje i bonusové nadstandardní služby jako O2 TV nebo zvýhodněné volání mezi dvěma mobilními čísly. Ty automaticky UPC nenabízí, ani je nezohlednil ve srovnání," řekl pro ČTK Martin Žabka, mluvčí Telefóniky.

Tiskový mluvčí UPC, František Malina, však upozorňuje, že jde pouze o předběžné opatření soudu, které pouze upravuje poměry mezi účastníky sporu. Dále obhajuje svou společnost, která dle jeho výroku nijak Telefónicu O2 nepoškozuje. „Základní parametry příslušných služeb obou společností jsou skutečně srovnatelné a přesvědčivě vypovídají o své výhodnosti či nevýhodnosti," popisuje svůj náhled na spor Malina.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).