Hlavní navigace

Sony Xperia Z Ultra - největší smartphone na trhu

Sdílet

Jan Bednařík 25. 6. 2013

Novinka společnosti Sony je osazena 6,4palcovým Full HD displejem, což z ní činí v současnosti největší smartphone na trhu. Ačkoliv lze s novinkou provádět vše co na běžném telefonu, představuje svým konstrukčním zpracováním spíše přechod mezi smartphonem a tabletem. Kromě displeje se však může Xperia Z Ultra pochlubit také velice slušnými hardwarovými specifikacemi.

Telefon staví na 4jádrovém 2,2GHz CPU Snapdragon 800, 2GB operační paměti, 16GB vnitřní paměti a podporuje rychlé mobilní sítě LTE. Za zmínku jistě stojí také 8MPx fotoaparát a konstrukční zpracování zajišťující voděodolnost a prachu odolnost zařízení. To vše se vleze do 212 g a 6,5mm tloušťky telefonu. Telefon poběží na OS Android 4.2 Jelly Bean.

6,4palcový displej telefonu nabídne rozlišení Full HD (1920 x 1080 px) a jako první smartphone využívá technologii Sony Triluminos, která se má dle výrobce zasloužit o rozšíření gamutu a o věrnější podání odstínů barev.

Novinka se bude muset na trhu postavit především konkurentům z produkce společností Huawei, Asus nebo Samsung. Na prodejních pultech bychom se měli Xperie Z Ultra dočkat ve třetím kvartále letošního roku, o ceně se však výrobce zatím nezmínil. Pro bližší představu o velikosti smartphonu si prohlédněte také demonstrační video společnosti Sony.

 

Zdroj: IDG News Service, Blogs.sonymobile.comEngadget.com

 

Našli jste v článku chybu?