Hlavní navigace

Sony v rámci restrukturalizace zruší 10 000 pracovních míst

Sdílet

Jay Alabaster 9. 4. 2012

O plánované restrukturalizaci společnosti Sony dnes informoval japonský deník The Nikkei. Pracovní místa mají být údajně redukována napříč odděleními pro vývoj, výrobu i management. Již v minulosti společnost Sony veřejnost informovala o tom, že se chystá ukončit několik svých vedlejších zaměření, jež budou nadále pokračovat samostatně ve formě spin off firem (spin off firmy běžně vznikají odloučením části mateřské firmy na samostatnou nezávisle fungující společnost s vlastním vedením). Jedná se především o chemické oddělení a o výrobu malých a středně velkých LCD displejů. Z celkového počtu 10 000 rušených pracovních pozic mají firmy spin off představovat asi polovinu. Není však zatím jisté, kolika zaměstnancům budou jejich pracovní místa zachována po přesunu z mateřské firmy.

Mluvčí společnosti Sony odmítl celou záležitost komentovat, neboť se neoficiální zpráva na veřejnosti objevila dříve, než stihl nový prezident společnosti Sony Kazuo Hirai uspořádat tiskovou konferenci. Ta se bude konat až ve čtvrtek přímo v ředitelství společnosti Sony v Tokiu, kde Kazuo Hirai promluví o svých plánech a korporátní strategii.

Společnost Sony během fiskálního roku ukončeného letos v březnu zaznamenala ztrátu 2,7 miliard amerických dolarů. Nyní se hodlá soustředit především na trh se smartphony, tablety a síťovými službami. Na ztrátách společnosti se podepsal především trend posilujícího japonského jenu a loňská masivní zemětřesení v severovýchodním Japonsku. Společnosti se rovněž nedařilo prosadit v klíčových oblastech trhu, jako je například prodej televizorů, kde naopak zaznamenaly úspěchy konkurenční společnosti Samsung nebo Apple.

 

Zdroj: PCWorld.com CzechInvest.org

Našli jste v článku chybu?