Hlavní navigace

Sony údajně pracuje na velkém tabletu, chce konkurovat Applu

27. 12. 2014

Sdílet

Nejnovější informace naznačují, že Sony pracuje na 12,9palcovém tabletu, který by tak velikostně dohnal právě očekávaný iPad Plus. Stroj od Sony má disponovat rozlišením 3 840 × 2 400 pixelů, což je dostatečné pro přehrávání 4K obsahu. Doufejme, že procesor od Qualcommu, kterým má tablet taktéž oplývat, bude mít pro tento úkol dostatečný výkon.

Kromě toho má být zařízení vybaveno 8megapixelovým zadním fotoaparátem a je vyráběno společností Pegatron, což je mimochodem dodavatel Applu.

Některé zdroje tvrdí, že 12,9palcový tablet bude mít tloušťku 8,6 milimetru. Pro srovnání: iPad Air 2 je „tlustý“ 6,1 milimetru, jeho předchůdce pak 7,5 mm. Není zatím jasné, zda bude očekávaný maxi iPad tenčí než iPad Air 2, ale vypadá to uvěřitelně.

Tablet od Sony bude údajně startovat na ceně nad tisíc dolarů. V tomto segmentu bude japonská společnost bezesporu cílit na high-endové zákazníky. Opět pro srovnání: nejlevnější iPad Air 2 má v USA cenu 399 dolarů, nicméně mnozí očekávají, že iPad Plus bude taktéž prémiovým (a podle toho také výrobcem oceněným) zařízením.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).