Hlavní navigace

Sony rozšiřuje svou nabídku paměťových karet SD

Sdílet

Čestmír Žák 18. 12. 2010

Společnost Sony rozšiřuje svou rodinu paměťových karet. K dispozici jsou nyní tři řady SDHC karet, které se hodí pro práci s fotoaparáty a kamerami Cyber-shot, Handycam, α NEX nebo s digitálními zrcadlovkami značky Sony, ale také pro SD/SDHC kompatibilní zařízení od ostatních výrobců. Cenově příznivou řadu Essential a lépe vybavenou řadu Experience doplňuje vlajková loď Expert určená pro uživatele, kteří potřebují vysokou kapacitu a přenosové rychlosti.

Výkonná řada Expert: SDHC karty s přenosovou rychlostí až 22 MB/s (Třída 10) v kapacitách 8 GB, 16 GB a 32 GB

Nová řada vysokorychlostních SD karet Expert se podle výrobce hodí pro použití náročné na paměťovou kapacitu: Full HD video, průběžné sériové snímání a 3D obraz. Modely SF-32NX/16NX/8NX podporující rychlé přenosy dat až 22 MB/s jsou vhodné pro ukládání a sdílení videa a fotografií ve vysokém rozlišení pořízených digitální zrcadlovkou, kompaktním fotoaparátem nebo Full HD kamkordérem.

Střední řada Experience

Produkty řady Experience nabízí SDHC karty s přenosovou rychlostí až 15 MB/s (Třída 4) o kapacitách 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB a 32 GB. Univerzální řada Experience se podle Sony hodí pro fotografování a natáčení Full HD videa pomocí digitální zrcadlovky nebo videokamery.

Základní řada Essential: SDHC karty (Třída 4) v kapacitách 2 GB, 4 GB a 8 GB

Řada SD karet pro nejširší použití Essential, nabízející zajímavý poměr ceny a výkonu, se může stát doplňkem zvyšujícím úložnou kapacitu vašeho kompaktního fotoaparátu nebo kamkordéru.

Pro uživatele karet Experience a Expert Sony zdarma nabízí dvě aplikace rozšiřující možnosti ukládání, sdílení a zábavy s digitálními fotografiemi a videoklipy.

Software File Rescue HD s podporou video souborů AVCHD

Ať už je příčinou nechtěné vymazání adresářů nebo odpojení propojovacích kabelů, uživatelé na celém světě znají frustraci ze ztracených, poškozených nebo smazaných obrazových souborů. Ve chvílích, kdy už se pomalu loučíte se svými fotografiemi a videoklipy z fotoaparátu nebo videokamery Sony či jiných značek, máte nyní k dispozici nového pomocníka: pro majitele SD karet Expert a Experience je zdarma ke stažení HD verze programu pro záchranu dat File Rescue, která dokáže obnovit omylem smazané obrazové soubory. Tento software od Sony umožňuje záchranu AVCHD video souborů uložených fotoaparátem/kamkordérem jakékoli značky (a samozřejmě také souborů typu JPEG, MPEG-1 a MP4).

x-Pict Story: software pro paměťové karty

Dalším programem, který si mohou bezplatně stáhnout majitelé karet Experience a Expert, je nový software Sony x-Pict Story, který  spojí vaše oblíbené fotografie a hudbu s vizuálními efekty a přechody a vytvoří profesionálně vyhlížející prezentace, aniž byste k tomu potřebovali nějaké speciální znalosti.

Integrace s aplikací Picture Motion Browser od Sony usnadňuje a urychluje ukládání slideshow na internetové stránky pro sdílení obsahu: pro upload například na YouTube nebo Facebook vám postačí několik málo kliknutí. Nové řady výměnných paměťových karet Expert a Experience rozšiřující stávající nabídku SDHC karet Sony budou k dostání od ledna 2011.

Našli jste v článku chybu?