Hlavní navigace

Sony představuje štíhlý Walkman S750, který zvládá i přehrávání videa

19. 10. 2010

Sdílet

Novinka nabízí  technologii digitálního potlačení hluku (Digital Noise Cancelling), jež podle výrobce  eliminuje přibližně 98 % okolních zvuků. Přiložený adaptér umožňuje pasažérům v letadle využít palubního zábavního systému v kombinaci s digitálním potlačením okolního hluku, které zajistí přehrávač Walkman. Kromě digitálního potlačení hluku a sluchátek EX je přehrávač S750 vybaven i dalšími z technologií Sony Clear Audio. Vedle Clear Bass a Clear Stereo je to systém DSEE, který rekonstruje vysoké frekvence ztracené při kompresi hudebních souborů.

Walkman S750

Přiložený software Content Transfer zjednodušuje přesun souborů do přehrávače Walkman metodou „táhni a pusť“  z programu Průzkumník Windows nebo z knihovny iTunes (s výjimkou souborů s ochranou DRM). Systém Windows 7 se sám postará o konverzi video souborů ve formátu DivX a AVCHD uložených na vašem pevném disku do formátu použitelného na přehrávači Walkman.

Použitý displej s úhlopříčkou 5,1cm (2”) a širokým pozorovacím úhlem zobrazuje videa, fotografie a obrázky alb. Poprvé je u přehrávače Walkman použita technologie TruBlack potlačující odlesky displeje a zvyšující kontrast.  Technologie Sony SensMe provede analýzu vaší hudební knihovny a automaticky sestaví 10 tématických „kanálů“, ze kterých si jednoduše vyberete hudbu odpovídající dané chvíli – od příjemné uvolněné po optimisticky energickou.

Funkce Lyrics Sync zobrazuje text skladby na displeji. Režim Karaoke potlačuje vokální stopu v nahrávce, aby byl na zvukovém pozadí jasně slyšet váš hlas. Pokud máte problém vyzpívat některé vysoké nebo nízké tóny, přehrávání je možné nastavit do vyšší nebo nižší tóniny, aby odpovídalo každému hlasovému rozsahu i bez změny rychlosti přehrávání. Pomocí volitelného A/V kabelu je možné připojit Walkman k televizoru a pozvat přátele na svou vlastní karaoke party.

Walkman S750 umí pomoci studentům jazyků s rychlejším zvládnutím obtížných frází. Funkce pro učení jazyků Language Learning ve smyčce opakuje vybranou pasáž pomalejším tempem beze změny výšky zvuku nebo ztráty srozumitelnosti. Walkman S750 můžete také připojit ke svému televizoru pomocí volitelného A/V výstupního kabelu a přehrávat  video na televizní obrazovce v rozlišení 720 x 480.

Nová řada video MP3 přehrávačů Sony Walkman S750 bude k dostání od listopadu 2010. Model NWZS754 za 3 490 Kč a model NWZS755 za 3 990 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).