Hlavní navigace

Sony představuje digitální fotorámečky s Wi-Fi

Sdílet

Pavel Kreuziger 13. 1. 2012

Obě zařízení, která jsou součástí řady S-Frame, disponují sedmipalcovým (18 cm) dotykovým LCD panelem a díky zabudované technologii Wi-Fi do nich můžete nahrávat zdrojové snímky přímo z počítače, e-mailu nebo dokonce sociálních sítí, jako je Facebook. A to vše bez nutnosti používání jakýchkoliv kabelů nebo přenášení paměťových karet.

Modely S-Frame WA700 a W700 jsou schopny zobrazit fotografie přiložené k e-mailům, což je vhodné například pro prarodiče, kteří bydlí daleko od svých vnoučat a chtějí je vidět růst v „reálném čase“. Ovládání funkce slideshow i aktualizace databáze fotografií lze provádět jednoduše prostřednictvím dotyku.

Vestavěná paměť obou zařízení má kapacitu 1 GB, což při souborech uložených v rozlišení 0,78 megapixelu znamená až 4 tisíce snímků. K dispozici je i USB kontektor, přes který můžete připojit flash disk.

Fotorámeček WA700 přináší oproti svému levnějšímu „kolegovi“ několik speciálních funkcí, jako je internetové rádio vTuner, díky kterému můžete poslouchat řadu domácích i zahraničních stanic. Dále model WA700 dokáže přehrávat Full HD video ve formátu AVCHD nebo MPEG4 i MP3 soubory, kterými lze podbarvit promítání vlastních fotografií, Sony S-Frame WA700 totiž disponuje také  vestavěnými reproduktory.

Oba modely budou k dispozici na českém trhu v průběhu ledna 2012. Méně vybavený typ W700 seženete za doporučenou maloobchodní cenu 3 659,- Kč, WA700 s nadstandardními funkcemi potom za 4 639,- Kč včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?