Hlavní navigace

Sony Giga Juke - domácí jukebox s pevným diskem

7. 6. 2009

Sdílet

Sony Giga Juke - domácí jukebox s pevným diskem


 
Nyní můžete svou oblíbenou muziku z počítače, MP3 přehrávače, mobilního telefonu, USB klíčenek, CD nebo dokonce vinylových LP desek uložit do nového systému Sony GIGA JUKE NAS-SC500PK nebo NAS-E300HD. Tento domácí audio systém s pevným diskem bude fungovat jako vaše soukromá a ucelná hudební sbírka.


GIGA JUKE NAS-SC500PK

160GB hard disk pojme až 1300 hodin hudby s vysokým datový tokem (bitrate 256) nebo 40000 skladeb ve formátu MP3. Tento model GIGA JUKE může být využit ve více místnostech zároveň. Skládá se z hudebního serveru a bezdrátového přehrávače a nabízí možnost dodat až pět klientských přehrávačů, na něž systém dokáže bezdrátově přenášet hudbu. V každé z pěti zón můžete poslouchat jiné skladby. Ovšem pokud právě pořádáte večírek, stačí naopak stisknout tlačítko „PARTY“ a systém začne ve všech místnostech hrát stejnou hudbu.

Přenos hudby z počítače je snadný díky přiloženému programu „Music Transfer“. Soubory lze importovat přes síťový kabel, kterým přímo propojíte své PC s audio systémem. Můžete také zvolit bezdrátový přenos prostřednictvím domácího širokopásmového routeru nebo integrovaného routeru systému.

Sony

GIGA JUKE NAS-SC500PK podporuje široký výběr formátů:  MP3, AAC, Linear PCM, WMA a ATRAC, takže dokáže uložit hudbu z nejrůznějších zdrojů, jako jsou CD, rádio, počítač nebo dokonce LP desky. Vestavěná databáze přibližně 350 000 alb umožňuje automatické označení uložených skladeb. Další údaje lze získat po připojení systému k internetu. Mezi další funkce patří abecední vyhledávání interpretů nebo přístup k internetovým rádiím z bezdrátového přehrávače.

Oproti předchozím modelům byly v několika ohledech zdokonaleny reproduktory hlavní jednotky – mimo jiné mají nově konstruovaný subwoofer využívající technologii Twin Magnet. Použitá zlepšení se odrážejí v kvalitě zvuku i frekvenční odezvě basů. Jednou z inovací je i využití technologie Sony DSEE (Digital Sound Enhancement Engine). Při kompresi souborů dochází často ke ztrátě vysokých frekvencí. DSEE je však rekonstruuje a doplňuje do přehrávané hudby, aby zněla stejně kvalitně jako originál.   

Pomocí funkce „SensMe channels“ systém NAS-SC500PK analyzuje vaši hudební sbírku a rozděluje ji do 27 tzv. kanálů, které umožňují přehrávání hudby podle vaší nálady. Ať potřebujete hudební doprovod k rannímu vstávání nebo večerní relaxaci, systém k sobě inteligentně přiřadí skladby podobného typu a vy si můžete jen vybrat příslušný kanál podle toho, na co máte zrovna chuť a náladu.

Dalším usnadněním je vestavěný WM-PORT pro připojení přehrávače Walkman. Jednoduše připojíte svůj Walkman a můžete z něj přehrávat a importovat hudbu, přenášet na něj soubory i nabíjet jeho baterii.  Tato funkce funguje i s nejnovější řadou video MP3 přehrávačů od Sony s označením Walkman X. Řešení je přichystáno i pro mnoho dalších přenosných hudebních zařízení: svůj MP3 přehrávač můžete připojit přes USB nebo pomocí DMPORT adaptéru pro iPod.

GIGA JUKE NAS-E300HD

Model NAS-E300HD, kompatibilní s formáty MP3, AAC a WMA, disponuje 80GB pevným diskem a 60W zesilovačem. Dále je vybaven vestavěným WM-PORTem, velkou interní databází pro automatické označení skladeb i funkcí vyhledávání podle interpreta.

Modely GIGA JUKE NAS-SC500PK a NAS-E300HD budou k dostání v obchodech v polovině června.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).