Hlavní navigace

Sony Ericsson Xperia Play – smartphone s certifikací PlayStation

Sdílet

Jan Bednařík 15. 2. 2011

V klasickém zobrazení poskytuje smartphone s operačním systémem Android všechny funkce a zážitky, na které jsou uživatelé zvyklí ze stávající řady Sony Ericsson Xperia – pětimegapixelový fotoaparát, 4“ displej s multitouch nebo nástroje pro sociální sítě.

Po vysunutí telefonu do boku ale uživatelé odhalí herní ovladače a vstoupí do světa mobilního hraní. Vysouvací herní panel nabízí digitální D-pad, dva analogové dotykové pady, dvě tlačítka na horní straně ovladače a čtyři PlayStation tlačítka: kolečko, křížek, čtverec a trojúhelník. Procesor Qualcomm Snapdragon s 1 Ghz CPU a zabudovaným grafickým procesorem Adreno GPU umožňuje podle výrobce plynulé přehrávání 3D her o rychlosti 60fps a prohlížení internetových stránek s minimální spotřebou baterie.

Xperia PLAY bude využívat nejnovější platformu Google Android ve verzi 2.3 Gingerbread. Xperia PLAY se stává i prvním zařízením s certifikací PlayStation. Bude tak mít přístup k obsahu PlayStation her přes iniciativu PlayStation Suite, kterou Sony Computer Entertainment právě vyvíjí a která bude spuštěna v průběhu tohoto roku. Pro Xperia PLAY budou k dispozici například od EA hry Need For Speed, Sims 3 a mobilní multiplayer verze FIFA 10. GLU Mobile/Activision nabídne titul Guitar Hero, Gameloft pak tituly jako Assassin’s Creed a Splinter Cell. Sony Ericsson se stal rovněž partnerem Unity Technologies a jejich vývojářská platforma bude využívána pro pokračující přísun kvalitních 3D her.

Sony Ericsson Xperia PLAY bude globálně uveden na trh na vybraných trzích od března 2011, v České republice v květnu 2011.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).