Hlavní navigace

Sony Ericsson představuje plné propojení smartphonů Xperia s Facebookem

7. 5. 2011

Sdílet

Facebook bude přímo integrován do mobilního telefonu a bude okamžitě přístupný z nejčastěji používaných funkcí telefonu, jako je galerie fotografií, hudební přehrávač, telefonní seznam či kalendář. Okamžité sdílení a komentování se tím pádem výrazně zjednoduší.

Atraktivní novinkou bude například propojení s hudebním obsahem telefonu. V případě poslechu oblíbené hudby může uživatel umístit informaci, že se mu skladba líbí, přímo na Zeď svého profilu na síti Facebook. Profil bude následně automaticky aktualizován, aniž by bylo nutné Facebook otevřít. Připravena je také možnost sledovat videa a hudbu, která se líbí přátelům či je přímo komentovat prostřednictvím YouTube a Spotify.

Vedle hudby bude možné také lépe sdílet veškeré fotografie. Stačí jedno kliknutí na úvodní obrazovce a okamžitě se nabídne možnost „Líbí se mi“ či „Přidat komentář“. Výraznější propojení se sítí Facebook se bude týkat i telefonního seznamu. Při vstupu do adresáře budou ke kontaktům přiřazeny fotografie i jejich zájmy a statusy. Narozeniny přátel pak budou přímo součástí kalendáře telefonu.

„Sociální sítě se stávají součástí každodenní komunikace vedené přes mobilní telefony, a proto chceme uživatelům tuto komunikaci ještě více zpříjemnit. Díky úzké spolupráci společnosti Sony Ericsson se sítí Facebook se nám daří stále vyvíjet další možnosti pro větší propojení a interakci mezi sociálními sítěmi a mobilním telefonem,“ uvedl v tiskovém prohlášení Stephan Croix, viceprezident a ředitel globálního marketingu v oblasti partnerství společnosti Sony Ericsson.

Integrace Facebooku v bodech

  • Okamžitá možnost sdílení přehrávané hudby
  • Plnohodnotné využití veškerého obsahu – sdílení, možnost označení “Líbí se mi”, nákup hudebních skladeb
  • Snadný přístup ke všemu, co přátelé právě poslouchají či sledují
  • Alba a fotografie ze sítě Facebook integrována do aplikace Galerie Xperia
  • Sledování fotografií, odkazů a statusů přímo u jednotlivých kontaktů v telefonním seznamu
  • Události na síti Facebook synchronizovány s kalendářem telefonu Xperia
  • Upozornění na nové události na displeji i v režimu zamčeného telefonu

 

Ve stávajících telefonech Xperia arc a Xperia PLAY bude brzy možné nového propojení využívat po aktualizaci softwaru. Nová generace modelů Xperia mini a Xperia mini pro, na kterou se detailněji podíváme v zítřejším článku, již bude mít tyto funkce předinstalovány. Přímá integrace sociální sítě Facebook v modelové řadě Xperia bude dostupná od druhého čtvrtletí tohoto roku a bude k dispozici ve všech telefonech řady Xperia představených od začátku roku 2011.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).