Hlavní navigace

Sony Ericsson představil nové smartphony Xperia Ray a Active

Sdílet

Jan Bednařík 23. 6. 2011

Sony Ericsson představuje nové zástupce z řady hi-tech chytrých telefonů. Xperia Ray překvapí jak hardwarovými specifikacemi tak designérským zpracováním. Zařízení dosahující tloušťky pouhých 9,4 mm a hmotnosti 100 gramů bude vybaveno 3,3palcovým kapacitním multidotykovým displejem o rozlišení 854 x 480 pixelů, výkonným 1GHz procesorem, 8,1 MPx kamerou schopnou natáčet HD video nebo GPS a Wi-Fi adaptérem.

"Očekáváme, že Xperia Ray zaujme zákazníky hledající kombinaci skvělého designu a bohaté sady funkcí," sdělil marketingový manažer společnosti Sony Ericsson Daniel Sandbolm. Smartphone Xperia Ray bude dostupný v růžové, zlaté, černé či bílé barvě.

Druhá novinka Xperia Active naopak cílí na uživatele, kteří se svým telefonem nezacházejí příliš "v rukavičkách" a vyžadují od svého smartphonu především odolnost při použití v terénu. Podle výrobce by mělo být zařízení odolné vůči prachu, mechanickému poškození krytu či vodě. I po stránce funkcionality dostává smartphone svému názvu Active, jenž poukazuje na možné využití smartphony při sportovních aktivitách. Na displeji si například můžete nechat zobrazovat aktuální srdeční tep (zařízení komunikuje s externími čidly prostřednictvím technologie ANT+), či podrobovat své fyzické aktivity statistikám díky GPS modulu, barometru, či kompasu.

Oba smartphony, jež poběží na platformě Android Gingerbread 2.3, by se měly na celosvětovém trhu objevit ve třetím kvartále letošního roku.

Našli jste v článku chybu?