Hlavní navigace

Sony chystá vlastní netbook

Sdílet

Tomáš Šulc 29. 12. 2008

 

Většina netbooků je určena pro zákazníky, kteří hledají malý a levný notebook jen pro surfování po internetu a psaní menšího množství textu. Tomu odpovídají jak jejich rozměry, tak i cena. Existuje však několik výjimek, které takový důraz na nízkou cenu nekladou. Jmenujme například luxusní řadu Asus Eee S anebo také nový netbook Sony z řady VAIO.

Japonský výrobce totiž chystá netbook, který bude postaven stejně jako jeho konkurenti na platformě Intel Atom a bude mít úhlopříčku displeje 8", ale tím shodné znaky pomalu končí. Uvedený 8" displej totiž bude mít LED podsvícení a vysoké rozlišení 1600 × 768 px, za což se by se nemusela stydět ani většina 15,4" notebooků. Stejně tak pevný disk bude typu SSD a jeho kapacita se bude dle přání zákazníka pohybovat až do 128 GB.

Další detaily prozatím neznáme, a tak si budeme muset počkat na veletrh CES 2008, který začíná v Los Angeles už za několik dní. Sony tam chce totiž svůj nový netbook oficiálně představit. Máme však velké obavy, že jeho cena půjde až někam k 20 000 korun včetně daně.

- - Tomáš Šulc

 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).