Hlavní navigace

Sony α57: vysokorychlostní sekvenční snímání a polopropustné zrcadlo

Sdílet

Pavel Kreuziger 19. 3. 2012

Technologie polopropustného zrcadla (Translucent Mirror Technology), použitá u nového modelu, směřuje světlo ve stejnou chvíli na obrazový snímač CMOS a AF senzor, což má za následek možnost neomezeného průběžného automatického ostření při rychlém sekvenčním snímání i natáčení videa. Fotoaparát je vybaven taktéž inovovaným hledáčkem Tru-Finder, který disponuje širokým pozorovacím úhlem a 100procentním pokrytím zorného pole.

Model α57 zprostředkuje natáčení Full HD videa s odezvou a různými kreativními možnostmi, které bychom čekali spíše o třídu výše. Po technické stránce je fotoaparát vybaven snímačem Exmor APS HD CMOS s rozlišením 16,1 milionu efektivních pixelů a dále obrazovým procesorem BIONZ nejnovější generace.

Sekvenčně je díky novému režimu Tele-Zoom Continuous Advance Priority AE možno fotit rychlostí až 12 snímků za sekundu. Sony α57 je vybaven 15bodovým autofokusem se třemi křížovými senzory pro rychlou a přesnou TTL fázovou detekci. Další použitou technologií je Object Tracking AF, díky níž je fotoaparát schopen zaostřit na tvář či objekt i ve chvíli, kdy jsou zacloněny jiným objektem.

Novinka dále disponuje třeba funkcí pro kompozici obrazu Auto Portrait Framing s funkcí detekce obličeje, která automaticky vyhodnotí portrétní snímek a ořízne jej podle kompozičních pravidel a na základě faktu, zda jste fotili na výšku či na šířku.

Nový model Sony α57, který bude doplněn řadou volitelného příslušenství, se bude v Evropě prodávat od dubna 2012 za doporučenou maloobchodní cenu 19 990,- včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?