Hlavní navigace

Solární panely a nabíječky od Sunnysoftu

12. 6. 2009

Sdílet

Solární panely a nabíječky od SunnysoftSpolečnost Sunnysoft uvádí na český trh zajímavé novinky prezentované pod značkou Powertraveller. Solární nabíječky a powerbanky britské provenience zajišťují přísun energie pro většinu mobilních zařízení a notebooků.Modelové řady pro mobilní zařízení a pro notebooky

Na trhu jsou tak nyní dostupné multifunkční solární nabíječky s konektory pro převážnou část mobilů, PDA i notebooků. Každý z produktů obsahuje řadu konektorů na nejrůznější mobilní zařízení, včetně konektorů do různých typů elektrických zásuvek dle dané země.

Modelová řada Monkey je určena výhradně pro mobilní digitální zařízení, jako jsou PDA, mp3 přehrávače, některé GPS navigace a moduly, mobilní telefony, smartphony, MT apod. Modelová řada Gorilla je určena primárně pro napájení notebooků či netbooků. Napájet však díky konektorům zvládnou i mobilní zařízení, a to i souběžně s notebooky.

Powermonkey-eXplorer je komplexní outdoorové řešení záložní energie na cesty. Díky voděodolnosti nabízí široké použití, lze jej zavěsit na batoh i položit do písku na pláži a nasbírat tak potřebnou energii pro mobilní zařízení. Powermonkey-eXplorer je solární záložní nabíječka, o níž výrobce tvrdí, že byla vyrobena z materiálů a komponent velmi vysoké kvality. Produkt se skládá ze solární nabíječky a powerbanky, kterou je možné nabít buď prostřednictvím solární energie, zapojením do elektrické zásuvky či do USB konektoru počítače.

Solarmonkey se zařízením Solarnut reprezentuje solární outdoorovou nabíječku na cesty. Produkt se skládá ze solární nabíječky, Solarnutu a napájecích konektorů pro nejběžněji používané mobilní telefony, smartphony, PDA, MP3 přehrávače či digitální fotoaparáty. Solarnut je navržen pro použití se Solarmonkey pro uchování přebytečné solární energie a/nebo naopak jako doplněk solární nabíječky při zamračené obloze. Může být použit i jako samostatná nabíječka, která dokáže poskytnout mobilnímu telefonu až 15 minut hovoru či hodinu pohotovostního režimu.

Powerchimp je malá, lehká záložní nabíječka se svítilnou na dvě AA baterie. Dva dobíjecí Ni-MH akumulátory AA (o kapacitě 1800 mAh) jsou součástí balení. Díky velkému množství redukcí v balení Powerchimp využijete pro většinu dnešních telefonů, PDA, komunikátorů či MP3 přehrávačů. Akumulátory lze nabíjet vhodnou nabíječkou, nebo přímo z počítače za pomoci přiloženého USB kabelu. Je možné nabít i pomocí solární energie prostřednictvím Solarmonkey. V neposlední řadě si v případě nouze můžete kdekoli koupit dvě AA baterie, vložit do Powerchimp a dobít váš telefon, PDA či mp3.


Motormonkey
je dle svého výrobce nejmenší a nejlehčí autonabíječka na světě. Velkou výhodou oproti konkurenci je to, že se tato nabíječka chová zcela pasivně. Pokud tedy není k CL adapteru připojeno žádné digitální zařízení, Motormonkey neodebírá žádnou energii. Proto ji bez obavy můžete nechat v CL zásuvce automobilu přes noc a autobaterie zůstane v původním stavu. Ve chvíli, kdy připojíte k adapteru zařízení, Motormonkey začne nabíjet a bude-li baterie zařízení nabita na 100 %, Motormonkey se sama vypne.

SolarGorilla
je solární outdoorová nabíječka na cesty pro napájení či dobíjení notebooků a dalších mobilních zařízení, jako jsou např. PDA, mobilní telefony, MP3 přehrávače, digitální fotoaparáty, PSP, iPod, GPS navigace, GPS přijímače atd. O napájení notebooků se stará 24V výstup a 5V USB výstup obstará energii pro podporované digitální mobilní zařízení. SolarGorilla dokáže dobíjet i další profesionální záložní zdroj, kterým je PowerGorilla.

PowerGorilla je přenosná záložní nabíječka na cesty pro napájení či dobíjení notebooků a dalších mobilních zařízení, jako jsou např. PDA, mobilní telefony, MP3 přehrávače, digitální fotoaparáty, PSP, iPod, GPS navigace, GPS přijímače atd. Kapacita vnitřní baterie je 21 000 mAh. Díky možnosti měnit výstupní napětí jednoduchým kliknutím (v rozmezí 8,5–24 V), dokáže PowerGorilla napájet či dobíjet širokou řadu dnešních notebooků či netbooků.  Kromě výstupu pro notebooky s měnitelným napětím obsahuje 5V USB výstupní port. Díky tomu můžete prostřednictvím přiloženého USB kabelu a redukci dobíjet většinu mobilních zařízení, a to i současně s nabíjením notebooku.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).