Hlavní navigace

SMS jsou na ústupu, operátoři cílí na mobilní internet

Sdílet

Čestmír Žák 31. 1. 2011

Na tiskové konferenci společnosti T-Mobile, kde byla představena nová nabídka datových tarifů tohoto mobilního operátora, zaznělo i několik zajímavých informací o tom, jaké zákazníky internet v mobilu zajímá.

Graf 1: Mezi uživateli mírně převažují muži (55%) nad ženami (45%). Z hlediska věkové struktury je evidentní převaha mladších generací, kdy drtivá většina uživatelů je do 40 let věku. Zaujalo nás však také to, že internet v mobilu používá 10% uživatelů nad 50 let věku a dokonce i 6% uživatelů nad 60 let.

Graf 2: Z hlediska geografického rozložení dominuje využití mobilního internetu v Moravskoslezském kraji (14,91%), v Praze (14,14%) a Středočeském kraji (13,53%). Naproti tomu nejméně je mobilní internet používán v kraji Karlovarském.

Graf 3: V průzkumu, který měl osvětlit nejčastější důvody nepoužívání mobilního internetu, byla nejčastěji uváděna malá velikost displeje u mobilních telefonů, následovaná cenou dat a cenou vhodného koncového zařízení.

Graf 4: Z hlediska příjmů pro mobilní operátory je v prognóze jasně vidět očekávaný pokles významu SMS a zvýšení výnosů z mobilních dat.

 


Našli jste v článku chybu?