Hlavní navigace

Směrovač Hy-Fi od společnosti TP-Link přenáší data vzduchem i elektrickou sítí

Sdílet

Pavel Kreuziger 23. 2. 2012

Kombinace obou druhů přenosu dat má za výhodu vyšší datovou propustnost i stabilnější připojení. Různá zařízení v rámci domácí sítě si dynamicky přizpůsobují jednotlivé možnosti, což má za důsledek plynulý provoz bez výpadků sítě. Vaše dítě si tak klidně může hrát na svém počítači online hry ve chvíli, kdy se vy chcete dívat na televizi na streamovaný sportovní přenos. Směrovač Hy-Fi pak automaticky přidělí každému ze zařízení optimální způsob přenosu, což eliminuje jejich vzájemné rušení.

Zařízení řídí síťový provoz prostřednictvím funkce Intelligent Path Selection (inteligentní výběr trasy) na základě požadavků jednotlivých zařízení v domácnosti, k dispozici je také funkce Path Switching (přepínání trasy) v případě, že je jedna z linek přetížená a má sníženou propustnost.

Díky možnosti přenosu dat přes elektrickou síť budete moci rozšířit připojení i do prostor domu, které jsou příliš vzdálené od Wi-Fi routeru nebo nějakým způsobem odstíněné. Směrovač TP-Link Hy-Fi, který funguje na frekvenčních pásmech 2,4 a 5 GHz, bude v prodeji na českém trhu v průběhu čtvrtého čtvrtletí letošního roku.

Topologie hybridní sítě

Našli jste v článku chybu?