Hlavní navigace

Směje se Microsoft novému Google Chrome OS, nebo ho respektuje?

Sdílet

Adam Šoltys 15. 7. 2009

Steve Ballmer si vzal na paškál Google Chrome OS

 

Po nedávném zveřejnění informací o vývoji operačního systému Google Chrome OS, jsou média plná zpráv, analýz a komentářů na téma budoucího nového hráče na trhu s OS. Microsoft, jehož Windows bude Chrome OS přímo konkurovat, se však až doposud nechtěl k vyvíjenému operačnímu systému vyjádřit. Mediální politiku úplného mlčení přerušil až včera Steve Ballmer, CEO Microsoftu, na konferenci pořádané softwarovým gigantem v New Orleans.

 

Z jeho vystoupení se však nedá přesně odhadnout, zda považuje Microsoft Google Chrome OS za potencionálního soupeře. Ballmer mu totiž včera věnoval posměšné úšklebky stejně jako i fráze o jeho respektování. „Chrome OS je velmi zajímavá věc," řekl s náznakem respektu Ballmer, ale vzápětí před pro Microsoft naladěným publikem posměšně dodal: „Ale kdo ví, co je to vlastně za věc?"

 

Nejvíce Steve Ballmer narážel na duplicitu operačních systémů Google: „Nevím, jestli se nedokáží rozhodnout, či jaký problém vlastně mají, ale podle mě nemá smysl mít dva stejné operační systémy. Je dobré mít jen jeden." Nejvyšší představitel Microsoftu v té chvíli asi trochu pozapomněl , že i jeho firma vyvíjí několik OS zároveň. Při vystoupení na Microsoftem pořádané konkurenci mu však samozřejmě nikdo neoponoval.

 

Co nakonec vzejde z nového operačního systému a jakou šanci na úspěch proti Microsoftu či Applu bude Google mít, se uvidí až příští rok. Musíme však s Chrome OS počítat, jelikož ho vyvíjí Google, který přeci jen asi Microsoft v případě nouze nekoupí tak snadno jako software vyvíjený pěti studenty někde v garáži na americkém předměstí.

 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).