Hlavní navigace

Smartphone s HD Ready rozlišením a vodotěsný tablet - Sony představuje nové elektronické hračky

Sdílet

Martyn Williams 30. 8. 2012

Japonský výrobce elektroniky Sony rozšiřuje své portfolio smartphonů řady Xperia o trojici nových modelů. Notnou dávku pozornosti si jistě zaslouží především nadcházející vlajková loď, smratphone Sony Xperia T, který se může pochlubit HD Ready displejem o úhlopříčce 4,55 palců. Sony rovněž představila nový tablet Xperia Tablet S, který se oproti předchozímu modelu vyznačuje nižší tloušťkou a hmotností a vodotěsným konstrukčním provedením. Dle slov generálního ředitele společnosti, Kaza Hiraioho, nově představené produkty pomohou v revitalizaci společnosti, jež kvůli tvrdé konkurenci prožívá těžké chvíle.

Každý z trojice nových smartphonů nese jednoduché jednopísmenné označení. Xperia T představuje „nejnašlapanějšího“ zástupce, disponuje 4,55palcovým displejem s rozlišením 1 280 x 720 px, dvoujádrovým 1,5GHz procesorem, 13MPx kamerou a poběží na OS Android 4.0 ICS. Jako jediný z nově představených zařízení podporuje technologii NFC bezdrátovou komunikaci na krátké vzdálenosti. Xperia V se vyznačuje podobnými hardwarovými specifikacemi, jako Xperia T. Pouze je smartphone vybaven menším displejem a může se pochlubit vodotěsným pouzdrem. Nejnižší model, Xperia J, nabídne 4palcový displej s rozlišením 854 x 480 px, 1GHz procesor a 5MPx kameru. Ceny ani dostupnost smartphonů výrobce zatím nezveřejnil.

sony xperia T

Do budoucna má Sony v úmyslu důrazněji se zaměřit na vývoj mobilních zařízení. Proto nebyly smartphony zdaleka jedinou novinkou, jíž japonský výrobce na konferenci představil. Uvedl taktéž nový tablet Xperia Tablet S, který navazuje na svého předchůdce Sony Tablet S, avšak nabídne tenčí a lehčí zpracování. Vybaven je 4jádrovým procesorem Nvidia Tegra 3 a poběží na OS Android 4.0.3. Podobně jako v případě smartphonu Xperia V se i šasi nového tabletu vyznačuje voděodolným zpracováním, tudíž mohou uživatelé tablet využívat například i venku na dešti. Tablet by se měl na trhu objevit již v září, cenu však výrobce neuvedl.

sony speria tablet s

Zdroj: Sony, IDG News Service

Našli jste v článku chybu?