Hlavní navigace

Smartphone Galaxy Nexus - nová vlajková loď Googlu a Samsungu

Sdílet

Ginny Mies 20. 10. 2011

Na středeční tiskové konferenci pořádané v Hongkongu společnosti Samsung a Google představily první smartphone běžící na novém operačním systému Google Android 4.0. Na první pohled smartphone zaujme velkým 4,65palcovým Super AMOLED displejem s úctyhodným rozlišením 1280x720 px. Navzdory velkým rozměrům displeje by však měla být práce s telefonem i při ovládání jednou rukou komfortní, neboť displej od bočních hran zařízení dělí rámečkem o šířce pouhých 4,29 mm. Stejně jako smartphone Samsung Galaxy S, svého času první představitel OS Android 2.3 Gingerbread, se i Galaxy Nexus vyznačuje využitím zakřiveného skla displeje rovněž podporujícího ergonomii.

galaxy nexus

Galaxy Nexus bude prodáván jak ve verzi s podporou sítí HSPA+ tak LTE. Co se týká základních hardwarových komponent, smartphone poběží na dvoujádrovém procesoru s taktem 1,2 GHz a bude vybaven 1GB operační pamětí. Na zadní straně naleznete kameru s rozlišením 5 MPx schopnou pořizovat 1080p video a na přední straně potom 1,3 MPx kameru určenou pro video hovory nebo například pro funkci odemčení telefonu prostřednictvím rozeznání obličeje, s níž přichází právě nový OS Android Ice Cream Sandwich. Podle Samsungu by měl Galaxy Nexus oplývat vlastností nulového zpoždění závěrky, což znamená, že zařízení zpracuje snímaný obraz ve stejný okamžik, kdy stisknete spoušť.

Galaxy Nexus se na trhu objeví v listopadu, avšak cenu zatím výrobce nespecifikoval. V listopadu se na prodejní pulty dostane rovněž nový smartphone Motorola Razr, který si po stránce hardwarového vybavení s Galaxy Nexus nijak nezadá a navíc se může pochlubit nejtenčím designem. Jistě bude zajímavé sledovat zájem ze strany zákazník, osobně však sázíme na Galaxy Nexus, přece jen nabídne novější verzi operačního systému.

Který smartphone volíte vy? Galaxy Nexus, Motorola Razr, iPhone 4S či jiného zástupce? Napište nám své názory do diskuze.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).