Hlavní navigace

Služby Microsoftu budou mít kombinované výsledky vyhledávání

Sdílet

Pavel Kreuziger 26. 9. 2018

Tento systém funguje stále více jako služba a Microsoft k němu každou chvíli přidává nějakou novinku; ty nejvýznamnější updaty pak přicházejí dvakrát ročně. Některé z těchto novinek jsou pozitivní, jiné mírně řečeno kontroverzní.

Do skupiny těch druhých se řadí i funkcionalita s názvem Microsoft Search, kterou pohání umělá inteligence a která kombinuje výsledky vyhledávání z Office 365, Bingu a Windows 10.

Ať už hledáte kdekoliv, Microsoft chce, abyste měli „stejný zážitek.“ Pokud například v Bingu hledáte „životopis,“ můžete nalézt výsledky vyhledávání šablon pro životopisy z webu, ale také dokumenty životopisů ve Windows 10 a Office 365.

Funkce Search se od svých uživatelů v průběhu času učí a přizpůsobí se způsobu jejich práce. Například prosté kliknutí na tlačítko vyhledávání ve Windows 10 vám může okamžitě ukázat kontakty, se kterými často sdílíte soubory.

Teoreticky to zní jako dobrý nápad, ale v praxi si tím už nejsme jisti. Ačkoliv tato funkcionalita není vyhrazena pro Windows 10, uživatelé tohoto systému na ni mohou být citliví.

Když totiž na soukromých počítačích začneme něco hledat, očekáváme, že ve výsledcích uvidíme soubory na tom daném stroji, a nikoliv výsledky z Bingu, e-maily z Outlooku či dokumenty z Office.com. Kdybychom chtěli na web, použijeme webový prohlížeč, a pokud bychom si chtěli přečíst e-maily, otevřeli bychom si e-mailového klienta.

V současné době jde výsledky vyhledávání ve Windows 10 filtrovat, nicméně do budoucna by se změnami v Search mohl celý proces ještě trochu zkomplikovat.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?