Hlavní navigace

Služba Jabbim je od začátku ztrátová, to by se však brzy mohlo změnit

17. 9. 2010

Sdílet

Neplacená a tedy přístupná všem zůstane pouze základní komunikace přes tento portál a protokol XMPP. Služba je totiž od samého začátku prodělečná a peníze získané od stávajících VIP uživatelů pokrývají jen finanční nároky na hardware a hosting. Pinkas to včera uvedl na svém blogu. „Rozhodl jsem se po zralé úvaze, že to takto nejde dál. Proto v nejbližších měsících dojde na Jabbim projektu k výrazným změnám. Budu se mu věnovat full-time a pokud to vyjde, začneme budovat silnou technologickou firmu, která bude Jabbim provozovat a dále rozvíjet,“ uvádí.

Současná VIP klientela se nemusí obávat žádných změn. Jediná finanční změna, která se jich týká, je ta, že až si budou své členství chtít prodloužit, zaplatí za něj zlevněnou částkou 190 Kč na jeden rok, která bude platit pro všechny  nové i stávající uživatele, kteří v současné době dosahují počtu 30 000 lidí.

Pinkas si je dle svých slov plně vědom toho, že celá řada emigruje k bezplatným Jabber serverům, pokusí se však udělat vše proto, aby se časem vrátila zpět. Uživatele v prvé řadě nechce zahlcovat reklamou a chce jim nabídnout profesionální a kvalitnější službu, které bude na rozdíl od některých amatérských serverů i stabilnější. Pomoci mu k tomu má spolupráce se silnými partnery. A přibude i celá řad novinek, jako nová www prezentace, webklient se sociálními funkcemi nebo outsourcovaný eshop s reklamními předměty.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).