Hlavní navigace

Skype umožňuje nahrávat a odesílat video vzkazy

16. 2. 2013

Sdílet

Videa mohou mít až tři minuty a zobrazí se v oblasti chatu ve Skypu. I když uživatelé Windows a Windows Phone zatím byli vynecháni, i oni si mohou video zprávy zobrazovat pomocí odkazu ve webovém prohlížeči. Možnost odesílat video zprávy už nějakou dobu nabízí konkurence Skypu jako třeba Tango. V současné době funguje kromě omezení platforem, na nichž ze Skypu lze odesílat video zprávy ještě omezení regionální, takže funkci mohou využívat pouze uživatelé ve Spojených státech a Velké Británii - do dalších zemí by se však ale měla dostat co nevidět.

Je nutné dodat, že uživatelé nebudou moci bezplatně odesílat neomezený počet video nahrávek - v současné době je množství limitováno na 20, pak už uživatel bude muset začít platit. Skype platby zdůvodňuje tím, že mu u video zpráv vzniknou další náklady, jelikož bude muset platit servery, na něž se nahrávky budou ukládat. Není zatím jasné, kolik nová funkce bude stát.

Microsoft tento týden také oznámil, že 30. dubna ukončí provoz svého Messengeru, do té doby mohou uživatelé přejít na Skype.

 

Zdroj: Techspot

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).