Hlavní navigace

Skype oficiálně v rukou Microsoftu

Sdílet

Martin Rippl 15. 10. 2011

Stalo se tak poté, co minulý týden dostal Microsoft ke koupi společnosti Skype zelenou od Evropské unie. Redmondský gigant přitom musel přislíbit, že Skype zůstane i nadále multiplatformní záležitostí a jakákoliv další verze tohoto softwaru bude dostupná i pro operační systémy jako OS X nebo Android.

Podmínky, za nichž Microsoft koupil internetovou komunikační společnost Skype za částku 8,5 miliardy dolarů, byly vyjednány investiční skupinou Silver Lake a transakce byla původně oznámena 10. května 2011. Akvizice proběhla za souhlasu správních rad obou společností.

Otázka vedení

Výkonný ředitel společnosti Skype Tony Bates s okamžitou platností přebírá funkci prezidenta nově vzniklé divize Skype ve společnosti Microsoft, která bude podřízena přímo výkonnému výkonnému řediteli Microsoftu, Stevu Ballmerovi. Divize Skype bude i nadále poskytovat své současné produkty milionům lidí po celém světě. Později bude Skype postupně integrován do portfolia produktů Microsoftu.

„Skype je fenomenální značka, zbožňovaná miliony lidí po celém světě,“ dodává k akvizici Steve Ballmer, výkonný ředitel společnosti Microsoft. „Těšíme se na spolupráci s týmem Skype při vytváření nových způsobů, jak lidé mohou zůstat ve spojení se svými rodinami, přáteli, klienty a kolegy – kdekoli a kdykoli.“

Zaměstnanci společnosti Skype budou postupně začleňováni do regionálních poboček společnosti Microsoft včetně České republiky, Estonska, Ruska, Švédska, Velké Británie, Lucemburska, Japonska, Singapuru, Hong Kongu a Spojených států.

Historie z rychlíku

Společnost Skype byla založena v roce 2003, o dva roky později byla koupena společností eBay a následně investiční skupinou vedenou společností Silver Lake v listopadu 2009. Akvizice společností Microsoft je dosud přezkoumávána v několika zemích a bude dokončena po skončení přezkoumání.

Našli jste v článku chybu?