Hlavní navigace

SkyDrive přidá podporu OCR a zachová "chytré soubory"

Sdílet

Mark Hachman 30. 9. 2013

Microsoft oznámil novou funkcionalitu cloudového úložiště SkyDrive. V budoucích týdnech budou moci uživatelé využít technologie OCR schopné převést obrazová data na text. Jedná se o poměrně užitečnou funkci, obzvláště pokud si namísto každodenního zapisování informací raději odfotíte kdejaký plakát nebo otevírací dobu obchodu. Nutno však zmínit, že podobnou funkci již před 5 měsíci integroval Google do své konkurenční služby Google Drive. Co víc, již v roce 2010 uměly Google Docs extrahovat text jak z PDF souborů tak obrázků.

Další novinkou spjatou se SkyDrive, již Microsoft zveřejnil již na své vývojářské konferenci Build, budou tzv. chytré soubory. Jedná se o způsob synchronizace souborů mezi SkyDrive a lokálním úložištěm. Zajištění konzistence mezi daty na serveru a na uživatelském počítači běžně vyžaduje udržování lokálních kopií souborů. Technologie „smart files“ však dle Microsoftu spotřebuje pouze 20 % diskového prostoru, než který by byl využit v případě lokálního uložení všech synchronizovaných souborů.

Smart files pracuje na základě lokálního ukládání pouze frekventovaně používaných dat, zobrazena jsou však data všechna. Uživatel si potom může nastavit, jaké množství souborů si přeje mít fyzicky uloženo na svém disku. Microsoft službu poprvé uvedl ve zkušební verzi Windows 8.1 a dle jeho průzkumu šetří 80 % celkového prostoru, proto bude funkce ve finálních Windows 8.1 nadále přítomna.

 

Zdroj: IDG News Service, Blogs.windows.com

Našli jste v článku chybu?