Hlavní navigace

Skončí Windows Vista již příští rok?

4. 5. 2009

Sdílet

Microsoft se rozloučí s Windows Vista možná již příští rok

 

U předchozích vydání nových verzí Windows Microsoft vždy ponechal v prodeji i tu starší na poměrně dlouhé období, aby pomohl firemním zákazníkům v postupném přechodu na novější operační systém. Tentokrát se však Microsoft snaží rychle odsunout problémová Windows Vista na druhou kolej a uložit tento operační systém k věčnému spánku co nejdříve. OS Vista by se tak mohl přestat prodávat okamžitě po uvolnění Windows 7.

„Stále si nejsme jistí, zda budou moci výrobci počítačů prodávat stroje s Windows Vista i po zahájení prodeje Windows 7. To znamená, že se momentálně nedá říct, zda budou mít firemní zákazníci možnost downgrade nový Windows 7 na starší Windows Vista, jak to nyní funguje mezi Vistou a XP," napsal v emailu Richard Francis, generální ředitel pro Windows v asijsko-pacifické oblasti.

Microsoft již ohlásil termín ukončení podpory všech verzí Windows Vista na duben 2012. Finální verze Windows 7 může být uživatelům k dispozici možná již letos na podzim. Microsoft na svůj nový operační systém vsází úplně vše a dle předpokladů by mělo jít o kvalitnější a méně hardwarově náročný operační systém než Vista. Pokud se tato očekávání naplní, nebude potřeba ponechávat v prodej Windows Vista, jelikož je nepravděpodobné, že by někdo chtěl downgradovat na operační systém, který je ve všech ohledech horší než Windows 7.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).