Hlavní navigace

Shuttle představuje nový XPC barebone pro platformu Ivy Bridge

Sdílet

Pavel Kreuziger 27. 5. 2012

Nový model nese název SZ77R5 a nabízí podporu pro druhou a třetí generaci procesorů řady Intel Core a také rozhraní PCI-Express 3.0 pro dedikované grafické karty, například moderní dvouslotové modely AMD Radeon HD 7970 nebo Nvidia GeForce GTX 680. Prodej modelu začal zároveň s prodejem inovovaného čipsetu Intel Z77 Express, na němž je novinka postavena.

Kromě výše zmíněného rozhraní a rychlého USB 3.0 nabízí barebone počítač možnost připojení všech procesorů pro socket LGA1155 ve 22nm i 32nm architektuře (tedy jak Ivy Bridge, tak Sandy Bridge). Součástí jsou i 4 sloty pro operační paměť DDR3-1600 rozšiřitelnou až na 32 GB.

K dispozici je i funkce SSD cachingu pro rychlejší načítání systému a jednotlivých aplikací. SSD disk lze připojit do volného mSATA slotu nebo zapojit konvenčně jako 2,5palcový disk. Pro úplnost dodejme možnosti konektivity, které se skládají z HDMI, DVI-I, čtyř portů USB 3.0 (z toho jednoho s nabíjecí schopností), eSATA, S/PDIF, Gigabit LAN a 7.1 kanálového zvuku. Doporučená cena nového modelu pro evropský trh je 339 eur bez DPH.

Našli jste v článku chybu?