Hlavní navigace

Seznam podpoří startupy zpřístupněním své vyhledávací technologie

10. 12. 2013

Sdílet

StartupYard je jedním z českých startup akcelerátorů, který během tříměsíčního programu pomáhá začínajícím firmám rozvinout a komercializovat své produkty. Neomezuje se pouze na ČR, nýbrž zve do Prahy mezinárodní účastníky, jež se snaží mimo jiné nalákat hrazením dopravy a ubytování. Týmy pak tři měsíce intenzivně pracují na svých projektech pod dohledem mentorů, osobností korporátního IT, již jsou schopni týmům nabídnout cenné profesionální zkušenosti a rady.

Pro jarní běh 2014, který se bude specializovat na projekty v oblasti práce s množstvím dat, vyhledávání a analytiky, Seznam.cz navíc pro StartupYard zpřístupní část technologie, na které běží samotné vyhledávání Seznam.cz. Jedná se o soubor zhruba 100 milionů dokumentů z internetu zaindexovaných robotem Seznam.cz a klasifikovaných podle domén, webserverů a URL.

„Tento projekt je pro nás výzvou. Naši fulltextovou technologii jsme si vyvinuli sami a stojí na ní zhruba 30 % našich tržeb, které přináší Sklik,“ říká generální ředitel společnosti Seznam.cz Pavel Zima.  „I tak jsme se rozhodli část své technologie nabídnout jako pomoc pro evropské týmy, které se budou účastnit jarního běhu StartupYardu. Věříme, že právě tato data pomohou přinést na trh nové zajímavé projekty zaměřené na velká data a hledání.“

Týmy mohou své projekty do StartupYardu hlásit až do konce ledna 2014 na oficiálních stránkách StartupYardu.

 

Zdroj: Seznam.cz, Startupyard.com 

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).