Hlavní navigace

Seznam.cz v pátek přemění Stream.cz na hudební televizi Mixér.cz

Sdílet

Jan Bednařík 26. 4. 2012

Provozovatel nejnavštěvovanějšího českého portálu Seznam.cz z noci ze čtvrtka na pátek spustí ambiciózní projekt Mixér.cz, jenž uživatelům nabídne online vysílání hudebních nahrávek. Za multimediálním obsahem budou stát velké vydavatelské společnosti jako například Sony Music, Supraphon, Universal Music nebo EMI, jež mají nabídnout na 42 tisíc videoklipů.

Hudební televize vznikne celkovou přeměnou video portálu Stream.cz, který společnost Seznam.cz vlastní. Předně bude ze Streamu odstraněna sekce s videoklipy, jejíž obsah bude přesunut právě na Mixér.cz. Hudební televize pak bude rozčleněna do multižánrových skupin, které si výběrem skladeb kladou za cíl strefit se do nálady uživatele. Uživatelé si rovněž budou moci tvořit vlastní playlist a přidávat do něj oblíbené skladby vybraných interpretů.

Nejedná se nicméně o první hudební projekt Seznamu.cz. V loňském roce představil službu MusicJet, jež nabízí přístup k množství skladeb českých i zahraničních umělců přes PC i přenosná zařízení, přičemž je služba dostupná v placené i bezplatné variantě. Pro poslech hudby je však nutná instalace programu, jenž streamování zprostředkuje. Hudební server MusicJet již však se spuštěním nového projektu Mixér.cz neplánuje Seznam.cz do budoucna podporovat. Hudební televize bude k dispozici zdarma, uživatelé však musí počítat s přítomností webových reklam.

 

Zdroj: Chip.cz, Mediaguru.cz

Našli jste v článku chybu?