Hlavní navigace

Seznam.cz se rozroste o alternativu ke Street View, 3D mapy a offline mobilní aplikaci

Sdílet

Jan Bednařík 24. 4. 2013

Společnost Seznam.cz plánuje výrazně rozšířit svou online kartografickou službu Mapy.cz. Na letošní rok chystá hned tři velké novinky, 3D mapy měst, pohledy Panorama a offline mobilní aplikaci.

3D mapy

K současnému ptačímu pohledu dále přibydou 3D mapy, které Seznam.cz vytváří z kombinace leteckých a šikmých snímků. Ve třech rozměrech bude zpracováno 180 českých měst, Seznam však do budoucna plánuje pokrýt i další území ČR včetně mimoměstských oblastí.

Panorama

Připravovanou funkci Panorama Seznam popisuje jako reálný pohled, který vychází z toho, co vidí chodci. Jinými slovy, bude se jednat o obdobu známé služby Street View z produkce společnosti Google. Jak uvedl generální ředitel Seznam.cz Pavel Zima, společnost v květnu vyšle do terénu okolo čtyř aut, jež budou sbírat obrazové materiály. Do dvou let si společnost přeje nafotit celou Českou republiku. Bližší údaje o novince si můžete přečíst na stránce Panorama, kde Seznam.cz popisuje průběh pořizování snímků. Jako první přijde na řadu Praha, jež by měla být v rámci funkce Panorama uživatelům dostupná již na konci letošního léta.

Off-line mobilní aplikace

Seznam.cz v rámci plánování služeb myslel také na mobilní zařízení a zveřejnil informace o chystané aplikaci pro platformy iOS a Android. Mapové podklady ČR bude možné stáhnout do paměti zařízení, přičemž by neměla data přesáhnout 500 MB. Při využití připojení k internetu pak budou mít uživatelé k dispozici také informace o okolních bodech zájmu nebo turistických tipech.

 

Zdroj: Seznam.cz

Našli jste v článku chybu?