Hlavní navigace

Seznam.cz se rozroste o alternativu ke Street View, 3D mapy a offline mobilní aplikaci

24. 4. 2013

Sdílet

Společnost Seznam.cz plánuje výrazně rozšířit svou online kartografickou službu Mapy.cz. Na letošní rok chystá hned tři velké novinky, 3D mapy měst, pohledy Panorama a offline mobilní aplikaci.

3D mapy

K současnému ptačímu pohledu dále přibydou 3D mapy, které Seznam.cz vytváří z kombinace leteckých a šikmých snímků. Ve třech rozměrech bude zpracováno 180 českých měst, Seznam však do budoucna plánuje pokrýt i další území ČR včetně mimoměstských oblastí.

Panorama

Připravovanou funkci Panorama Seznam popisuje jako reálný pohled, který vychází z toho, co vidí chodci. Jinými slovy, bude se jednat o obdobu známé služby Street View z produkce společnosti Google. Jak uvedl generální ředitel Seznam.cz Pavel Zima, společnost v květnu vyšle do terénu okolo čtyř aut, jež budou sbírat obrazové materiály. Do dvou let si společnost přeje nafotit celou Českou republiku. Bližší údaje o novince si můžete přečíst na stránce Panorama, kde Seznam.cz popisuje průběh pořizování snímků. Jako první přijde na řadu Praha, jež by měla být v rámci funkce Panorama uživatelům dostupná již na konci letošního léta.

Off-line mobilní aplikace

Seznam.cz v rámci plánování služeb myslel také na mobilní zařízení a zveřejnil informace o chystané aplikaci pro platformy iOS a Android. Mapové podklady ČR bude možné stáhnout do paměti zařízení, přičemž by neměla data přesáhnout 500 MB. Při využití připojení k internetu pak budou mít uživatelé k dispozici také informace o okolních bodech zájmu nebo turistických tipech.

 

Zdroj: Seznam.cz

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).