Hlavní navigace

Šéf „ruského Facebooku“ nemá valné mínění o Zuckerbergovi. Obdivuje Snowdena

Sdílet

Pavel Kreuziger 22. 10. 2013

„Mark podceňuje VK,“ řekl Durov v úterý, přičemž reagoval na pohrdavé poznámky, které dříve Zuckerberg pronesl na adresu jeho sítě. „Příliš to nepoužívá,“ dodal Durov.

Podle Durova je VK (dříve VKontakte.ru) rychlejší, jednodušší na používání a má více funkcionalit. Sociální síť je v Rusku gigantem. Nabízí spoustu funkcí podobných Facebooku a považuje se za druhou největší sociální síť v Evropě – právě po Zuckerbergově Facebooku.

VK si vysloužila pozornost v létě, když nabídla práci Edwardu Snowdenovi, který dříve pracoval u dodavatele služeb pro americkou Národní bezpečnostní agenturu, a který nedávno zveřejnil četné informace o programech sledování občanů ze strany vlády typu Prism. Rusko Snowdenovi, který utekl před americkými úřady, poskytlo dočasný azyl.

Durov hovořil také o problému soukromí, a o tom, proč je důležité, aby společnosti jako je Facebook myslely na strategie typu šifrování a udržování dat svých uživatelů v bezpečí.

VK v této oblasti vyvíjí svou službu pro zasílání zpráv Telegram, jež je podle tvrzení společnosti bezpečnější než konkurenční WhatsApp, a to zejména díky využití end-to-end šifrování a také díky sebedestruktivním zprávám.

Nakonec Durov hovořil o Snowdenovi v tom smyslu, že je to jeho osobní hrdina, protože svět díky němu více přemýšlí o soukromí. „Musel obětovat velkou část svého života, aby nás informoval o tom, že jsme špehováni,“ řekl Durov.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?