Hlavní navigace

Šéf Microsoftu pronesl emotivní řeč na rozloučenou

1. 10. 2013

Sdílet

Ballmer vystoupil na pódiu, v Key aréně v Seattlu před asi 13 000 zaměstnanci Microsoftu, aby zde pronesl svou poslední řeč jako CEO. Jeho příchod doprovázela skladba s názvem "Can't Hold Us" od Macklemore a Ryana Lewise. Ballmerův proslov trval asi hodinu a v jednu dobu mu tekly i slzy. Během své řeči vzpomínal na své začátky v Microsoftu, ale nepoměl se ani vyjádřit k nedávné akvizici Nokie. „Chci poděkovat celé společnosti za to, že je tak inovativní a volnomyšlenkářská,“ řekl Ballmer. „Nebojte se, přineseme lidem po celém světě opět revoluční změnu…opět změníme svět.“


Ballmer se také dotkl konkurence, když popsal Apple jako „módní“, Amazon jako „levný“ a Google jako „společnost, která toho hodně ví“. Při odchodu Ballmera z pódia hrála skladba "Wanna Be Startin' Somethin'" od Michaela Jacksona, která hrála na prvním setkání zaměstnanců Microsoftu v roce 1983. „Pracujete pro tu nejlepší společnost na světě. Věřím vám, věřím našemu poslání. Byli jsme skvělá společnost řadu let a budeme skvělí i v budoucnu,“ dodal Ballmer.


Steve Ballmer do Microsoftu přišel v roce 1980 jako třicátý zaměstnanec a jako první manažer najatý šéfem Billem Gatesem. Z pozice šéfa Microsoftu Ballmer odstoupí v příštím roce.

 

Zdroj: DailyTech

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).