Hlavní navigace

Šéf Androidu odchází ke konkurenci, povede čínskou expanzi

Sdílet

Armando Rodriguez 30. 8. 2013

Hugo Barra je již třetím vysoce postaveným zaměstnancem společnosti Google, jenž v poslední době opouští divizi vyvíjející Android, doposud odešel zakladatele Androidu Andy Rubin a vývojář Jean-Baprise Queru. Barra nově nastoupí do čínské společnosti Xiaomi, jež se orientuje na vývoj smartphonů a další spotřební elektroniky. Společnost Xiaomi začala smartphony vybavené Androidem prodávat teprve před dvěma roky, během krátké časové periody se však stala jedním z předních hráčů čínského technologického průmyslu.

Barra bude v Xiaomi zastávat roli viceprezidenta a dle svých slov bude jeho hlavním úkolem globálně rozšířit portfolio společnosti. Samotný Google Barraovi popřál hodně štěstí a neopomenul zmínit, že si váží rozhodnutí bývalého viceprezidenta Androidu zůstat u stejného mobilního operačního systému.

Z Androidu se rázem stala loď bez kapitána, nejvýznamnější osobnosti Androidu postupně společnost opustily. Otázkou zatím zůstává, zda senior viceprezident Sundar Pichai, který řídí vývoj OS Android a Chrome OS bude schopen i nadále dohlížet na obě platformy, jednu z nich opustit nebo obě dokonce spojit v jednu divizi.

 

Zdroj: IDG News Service, Plus.google.com/+HugoBarra/posts

Našli jste v článku chybu?