Hlavní navigace

Sedmipalcový tablet od Amazonu vsadí na nízkou cenu

Sdílet

Jiří Paleček 6. 9. 2011

Podle technologického portálu TechCrunch bude nový Kindle zcela jiný než současná generace. Co je však vůbec nejzajímavější, je jeho cena. Tento sedmipalcový tablet má stát pouze 250 dolarů (cca 4250 Kč v přepočtu). A při této ceně a obsahu, který Amazon vlastníkům svých zařízení nabízí, se nový Kindle může stát trnem v oku i pro Applu a jeho iPad.

Nový tablet poběží na mírně předělané verzi Androidu 2.2 a podle dostupných informací v něm bude integrována celá řada dalších služeb od Amazonu. Nabídne například aplikaci Amazon Cloud Player pro přehrávání hudby, Instant Video Player pro sledování filmů, Amazon Appstore a v neposlední řadě také samotnou aplikaci Kindle pro čtení e-knih. Samozřejmostí je webový prohlížeč a vyhledávač Google.

Kindle další generace má běžet na jednojádrovém procesoru a údajně bude disponovat pouze 6GB interní pamětí. Kamerky se nedočkáme, zato však bude přítomný micro-USB port a Wi-Fi modul. Datum uvedení na trh prozatím nebylo stanoveno. Ví se pouze, že počátkem příštího roku Amazon plánuje vydat další (větší a dražší) tablet, který se bude prodávat po boku nového Kindlu.

Našli jste v článku chybu?