Hlavní navigace

Satelitní vysílání Skylink přijímá již milion českých a slovenských domácností

Sdílet

Jakub Koval´ 10. 4. 2010

Satelitní služba Skylink dosáhla milionu aktivních dekódovacích karet

Skylink, největší satelitní platforma v České republice, tento týden prolomila hranici jednoho milionu zákazníku v Česku a na Slovensku, kteří vlastní její dekódovací karty pro příjem satelitního televizního vysílání. Ze zmíněného milionu je 715 tisíc zákazníků na území České republiky, zbylých 285 tisíc pak na Slovensku.

"Ukazuje se, že digitální televize ze satelitu je v procesu digitalizace televizního vysílání atraktivní alternativou pozemského příjmu. V době, kdy se naše domácnosti vybavují velkoplošnými televizory a kdy se HDTV stává novým standardem, sehrává satelitní platforma Skylink nezastupitelnou roli," zdůraznil význam digitalizace televizního vysílání pro satelitní služby Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec, která služby Skylink provozuje.

Karty Skylink slouží českým a slovenským domácnostem k dekódování programů vysílaných na satelitech ASTRA z pozice 23,5° E a 19,2° E. Digitální televizní signál ze satelitu je dostupné na celém území obou států, a to ve vysoké kvalitě, čímž se konkurenční pozemní vysílání pochlubit rozhodně nemůže.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).