Hlavní navigace

Sapphire má novou vlajkovou loď mezi herními grafikami

Sdílet

Pavel Kreuziger 14. 1. 2016

Zařízení má ještě dále inovovaný systém chlazení nazvaný Tri-X, který je extrémně tichý. Teplotu snižuje hliníkový zadní panel a přebytečné teplo je odváděno prostřednictvím měděných trubek. Elektronika v kartě zase zajišťuje stabilní přísun energie, což jednak dále snižuje teplotu a zadruhé vylepšuje možnosti pro případné přetaktování.

K dispozici je funkce inteligentního ovládání větráčků v její druhé generaci (Intelligent Fan Control II), která zapíná a vypíná jednotlivé větráky podle aktuální zatíženosti karty. Při sledování videa nebo práci ve 2D je tak aktivní pouze jeden větrák ze tří, což snižuje spotřebu a samozřejmě i hlučnost počítače jako celku.

Grafická karta je dále vybavena pamětí s vysokou propustností (High-bandwidth memory), která oproti GDDR5 ztrojnásobuje výkon na watt příkonu a kromě vyšší energetické efektivity šetří místo a zvyšuje rychlost komunikace mezi grafikou a pamětí.

Sapphire

K dalším specifikacím patří podpora nejnovějších technologií, jako je FreeSync, Liquid VR, DirectX 12 nebo akcelerace AMD Virtual Super Resolution. Karta disponuje třemi výstupy typu DisplayPort, jedním HDMI 1.4a a jedním DVI-D. Součástí balení je pak 1,8 metru dlouhý kabel pro HDMI 1.4.

Zdroj: TZ Sapphire

Našli jste v článku chybu?