Hlavní navigace

Sapphire HD 6970 Dual Fan – vylepšené chlazení a možnosti taktování

3. 11. 2011

Sdílet

Předností novinky od dvorního výrobce grafických karet AMD je nový dvouslotový chladič se dvěma 90mm ventilátory. Ty mají o 10 % nižší otáčky, ale a zároveň odvedou stejné množství vzduchu a ve srovnání s referenčním chladičem slibují o 25 % nižší teploty na výchozích taktech. Dlouhou životnost a tichý chod zajistí antiprachová ložiska.

Karta je osazena stejně jako ostatní karty ze série 1536 stream procesy, přičemž jádro je taktováno na standardních 800 MHz a asistuje mu 2GB DDR5 paměť taktovaná na 1375 Mhz (5,5 GHz efektivně). Nechybí technologie AMD Eyefinity, která umožňuje připojení více monitorů, k čemuž slouží dva DVI, jeden HDMI a dva mini DisplayPorty.

Jelikož se jedná o vyšší edici karty, bohaté je také dodávané příslušenství. Kromě standardního CrossFire můstku, DVI-VGA a Mini DisplayPort-DisplayPort redukce je součástí balení také HDMI kabel o délce 1,8 metru.

Nereferenční návrh a vylepšené chlazení společně s duálním BIOSem slibují slušný taktovací potenciál. V tuzemských obchodech cena grafické karty Sapphire 6970 Dual Fan začíná na 7 500 Kč.

 

Sapphire uvedl HD Radeon 6970 Dual Fan s vylepšeným chladičem a taktovacím potenciálem

 


Autor se již od útlého dětství věnuje IT a je autorem mnoha lokalizací softwaru do češtiny. Ve volných chvílích píše Buchtič blog převážně o IT a herním průmyslu.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).