Hlavní navigace

Samsung WB700 - 18násobný optický zoom a HD video

Sdílet

Adam Kencki 16. 1. 2011

Samsung oznámil, že na trh uvádí nový model WB700, ultratenký fotoaparát s 24násobným zoomem. Fotoaparát je vybaven 24mm ultraširokoúhlým objektivem Schneider KREUZNACH s 24násobným zoomem, který je tvořen 18násobným optickým zoomem a 1,3násobným Smart Zoomem.  O vlastní pořízení snímků se stará 16megapixelový snímač CCD.

WB700 jako nástupce modelů WB600 a WB650 také obsahuje poslední výdobytky společnosti Samsung v oblasti HD video technologií. Vedle tradičních funkcí jako Fish-Eye (Rybí oko), Miniature (Miniatura) a Sketch (Skica) tu najdete také Smart Filter 2.0 – sadu uměleckých filtrů v režimech Soft Focus (Měkké ostření), Half-Tone Dot (Síťový puntík) a Cinema (Kino).

Samsung také představuje inovativní prvek, který odstraňuje hluk při používání zoomu ve video obsahu. Na rozdíl od videokamer si uživatelé fotoaparátů s velkým zoomem jako u WB700 stěžují na to, že jejich videozáznamy jsou rušeny zvukem způsobovaným mechanickým posunem optického zoomu dopředu a dozadu. WB700 používá pokročilý algoritmus redukce hluku, který aktivně odstraňuje hluk způsobený zoomem.

Našli jste v článku chybu?