Hlavní navigace

Samsung WB2000: RAW a CMOS čip pro zkušené fotografy

7. 10. 2010

Sdílet

Model Samsung WB2000 zaujme svou výbavou amatéry i zkušenější uživatele. Mezi hlavní výhody patří podpora formátu RAW, velký CMOS čip a dobrá světelnost F 2.4. Ve výbavě nechybí ani nahrávání videa ve FullHD. Mimo jiné je Samsung WB2000 schopen duálního záznamu, který vám umožní pořizovat 10Mpix fotografie a zároveň přitom nahrává video ve FullHD rozlišení. Na rozdíl od běžných fotoaparátů tak nemáte fotku „jen“ ve Full HD rozlišení, ale v maximálním rozlišení fotoaparátu, tedy až 10Mpix.

Lákadlem pro profesionální fotografy nebo nadšence je formát RAW. Ten umožňuje úpravy fotografií ještě ve stádiu surových dat, tedy s minimálními obrazovými ztrátami. Mezi nejčastější úpravy patří korekce expozice nebo vyvážení bílé. Součástí balení fotoaparátu Samsung WB2000 je také Samsung RAW Converter pro editaci a převod souborů RAW (Samsung RAW soubory ukládá s příponou .SRW).

Samsung WB2000

Zmínku si zaslouží také možnost nahrávání videozáznamu rychlostí až 1000 snímků za sekundu (fps) a režimu sériového snímání, v němž je možno pořídit 10 plnoformátových digitálních fotografií za sekundu. Můžete tak pořizovat až 33x zpomalené videozáznamy. Funkce Panorama Action umožňuje vyfotografovat osobu nebo předmět v pohybu a zkombinovat jednotlivé fáze pohybu do jednoho snímku. Můžete tak například zachytit téhož člověka v různých fázích skoku.

Vedle rychlosti se WB2000 může rovněž vysoce 24mm ultraširokoúhlým objektivem Schneider Kreuznach vybaveným 5x optickým zoomem a také třípalcovým úsporným AMOLED displejem.

Samsung WB2000

Součástí balení je také integrovaný software Samsung Intelli-Studio.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).