Hlavní navigace

Samsung Wave - prvorozenec s (lam)badou

16. 2. 2010

Sdílet

Samsung Wave


Samsung Wave přichází s rychlým 1GHz procesorem podporujícím multitasking, druhým lákadlem je   3,3“ displej Super AMOLED. Novinka se dále pochlubí řešením pro sociální sítě Social Hub, uživatelským rozhraním Touchwiz 3.0, řadou multimediálních funkcí či vylepšenou konektivitou v podobě Bluetooth 3.0 a WiFi 802.11n.

3,3“ displej telefonu Samsung Wave Super AMOLED díky technologii AMOLED OnCell podle výrobce vydává méně odlesků, podporuje rozlišení WVGA (800x480 pixelů) a zároveň je vybaven technologií mDNIe (mobile Digital Natural Image engine). DNIe je technologie používaná v oblasti displejů, která byla doposud používána u LCD a LED televizorů značky Samsung.

Jednotné řešení Social Hub určené pro správu sociálních sítí bylo navrženo tak, aby umožnilo přímo do mobilního telefonu Samsung Wave integrovat všechny nejdůležitější emailové portálové služby, instant messaging a práci se sociálními sítěmi. Uživatelské rozhraní TouchWiz 3.0 umožňuje uživatelům pracovat se zprávami, spravovat kontakty nebo prohlížet záznamy v kalendáři. Social Hub je postaven na push technologii, s jejíž pomocí mají být na telefon v reálném čase doručovány e-mailové zprávy, informace o událostech v kalendáři a aktualizace profilů na sociálních sítích.

Samsung Wave
Platforma bada společnosti Samsung umožňuje mobilním uživatelům stahovat celou řadu aplikací dostupných v Samsung Apps, což je integrovaný obchod s aplikacemi dostupný přímo z mobilního telefonu Samsung Wave nebo online. Samsung Apps nabízí množství her, aplikací pro navigaci, práci se sociálními sítěmi, elektronické knihy, aplikace zaměřené na zdravý životní styl aj.

Z dalších parametrů nás zaujala podpora celé řady kodeků pro DivX a Xvid a prostorového zvuku 5.1. Navíc je Samsung Wave schopen přehrávat i nahrávat videozáznam v HD kvalitě. Samsung Wave bude celosvětově uveden na trh v dubnu 2010.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).