Hlavní navigace

Samsung vydává upgrade na Android 4.0 ICS pro Galaxy S II

Sdílet

Daniel Ionescu 13. 3. 2012

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung uvádí, že bude upgrade na nejnovější verzi OS Android dostupný nejprve v Polsku, Maďarsku, Švédsku a Jižní Koreji. Postupně si však budou moci aktualizaci stáhnout i uživatelé ostatních zemí, tudíž se i čeští majitelé smartphonu Samsung Galaxy S II snad verze Ice Cream Sandwich dočkají. Samsung však bohužel nezveřejnil žádná konkrétní data. Pravděpodobně mají nyní software k dispozici telekomunikační operátoři, kteří jej musí nejprve otestovat, než bude moci být uživatelům distribuován, přičemž tento proces běžně trvá až několik týdnů.

Upgrade bude možné provést skrze program Samsung Kies. Nedočkaví a zkušenější uživatelé si mohou stáhnout evropský build ICS a upgrade provést ručně pomocí instrukcí na fóru XDA developers forum.

Jednou z nejvýraznějších změn nové verze OS je fakt, že zařízení již nepotřebují žádná hardwarová tlačítka, ta jsou nahrazena za softwarové ovládací ekvivalenty. Další novinkou je možnost odemčení zařízení pomocí rozpoznání obličeje či přenos datpomocí technologie NFC.

Dle tvrzení Samsungu by se ICS měla „již brzy“ dočkat také ostatní zařízení, mezi něž patří tablety Galaxy Note, Galaxy Tab 8.9 a Galaxy Tab 10.1 a smartphone Galaxy S II LTE. Starší zařízení, jako jsou Galaxy S, Galaxy S Plus nebo Galaxy Tab 7, nebudou upgradována na ICS, nýbrž na Android Gingerbread.

 

Zdroj: PCWorld.com Samsung.com

Našli jste v článku chybu?