Hlavní navigace

Samsung uvedl na český trh Galaxy Tab 2 10.1, jeho loňský předchůdce dostal v USA zákaz prodeje

Sdílet

Martin Rippl 27. 6. 2012

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung uvedl konečně také na český trh nový tablet Galaxy Tab 2 10.1. Novinka, již společnost představila letos v únoru na barcelonském veletrhu MWC, představuje nástupce loňského modelu Galaxy Tab 10.1, o jehož (nepříliš pozitivní) popularitu a mediální pozornost se zasloužila především konkurenční společnost Apple. Ta na Samsung podala  žalobu za kopírování designérských prvků, jež vyústila až v zákaz prodeje tabletu na území Německa a nově také Spojených států amerických.

„Přestože má Samsung právo účastnit se konkurenčního boje, nemá právo se jej účastnit nepoctivě tím, že zaplaví trh produkty, jež porušují patentovou ochranu,“ uvedla soudkyně Lucy Kohová, která v celé záležitosti rozhodla o předběžném zákazu prodeje. „Otrocká“ kopie iPadu, jak ji při obvinění nazval konkurenční Apple, bude pro americký trh představovat zakázané ovoce minimálně do 30. července, kdy by mělo v Kalifornii začít soudní přelíčení.


Kdy soudní zákaz nabude účinnosti a jak se k celé záležitosti staví Samsung, se dočtete na sesterském magazínu CIO Business World:

Čtěte dále: Apple vyhrál důležitou soudní štvanici, Samsung nesmí v USA prodávat Galaxy Tab 10.1


Nyní zpět k druhé generaci tabletu, která ve skutečnosti nepřináší mnoho novinek, liší se displejem využívajícím technologii PLS, přítomností slotu pro microSD kartu, možností uskutečňování mobilních hovorů (verze s 3G modulem) a v neposlední řadě upraveným designem. Tablet rovněž poběží na novější verzi operačního systému Android Ice Cream Sandwich.

galaxy tab 2 10.1

Stejně jako předchůdce je i Galaxy Tab 2 10.1 vybaven dvoujádrovým 1GHz procesorem, avšak zatímco byl loňský model osazen čipem Nvidia Tegra 2, nový tablet běží na procesoru Texas Instruments OMAP 4430. Galaxy Tab 2 dále nabídne 1GB operační paměť, 3MPx fotoaparát a 16GB vnitřní paměť rozšiřitelnou microSD paměťovou kartou až na 32 GB.

Přenosný počítač s desetipalcovým displejem a Wi-Fi adaptérem zakoupíte v českých prodejnách za cenu 9 499 Kč, případně za 11 999 Kč ve verzi s 3G modulem.

Našli jste v článku chybu?