Hlavní navigace

Samsung prý brzy opět začne prodávat phablet Galaxy Note 7

21. 2. 2017

Sdílet

Není to tak úplně pravda, tvrdí ale jihokorejská média, která tvrdí, že by se repasované kusy nechvalně proslulého phabletu mohly opět dostat do prodeje, byť jen na vybraných trzích.

Hankyung uvádí, že repasované Noty 7 budou vybaveny novými bateriemi se sníženými kapacitami – mezi 3 000 a 3 200 mAh – přičemž originální verze disponovala 3 500 mAh. Další klíčové komponenty telefonu budou „recyklované,“ až na vnější obal, který bude nový.

Ti, kteří doufají, že by se mohli za nízkou cenu dočkat levného (a po loňských excesech už i nejspíš poměrně bezpečného) telefonu, však mají smůlu, neboť se zařízení objeví jen na vybraných trzích – a to trzích rozvojových, jako je Indie nebo Vietnam. Výrobce však údajně zvažuje, že by model před vydáním Galaxy Note 8 začal prodávat i v domácí Jižní Koreji.

Pravděpodobnost, že by repasované Noty 7 přišly do Evropy nebo Spojených států, je poměrně malá – zde totiž nejspíš zasáhnou regulátoři, kteří měli loni právě kvůli těmto zařízením plné ruce práce.

Zpráva tvrdí, že by repasované kusy mohly být dokončeny v květnu a telefony by mohly jít do prodeje někdy v průběhu června.

Odhaduje se, že má Samsung ve svých skladech 2,5 milionu kusů Galaxy Note 7, jen 20 tisíc přitom využil při testech ve snaze zjistit přesnou příčinu požárů. Portál ZDNet uvádí, že kromě snížení ztrát hraje určitou roli v rozhodnutí firmy „zrecyklovat“ své nevyužité zařízení také fakt, že pokud by telefony jednoduše odvezla na skládku, mohly by ji čekat pokuty ze strany jihokorejských úřadů.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).